proč ESOTERIKA a proč MYSTIKA

Pro zajímající se uvádím trochu výkladu tohoto podtextu názvu prodejny.

Plně totiž vystihuje, čím se prodejna zabývá a co je v jejím vínku dáno podporovat.

ESOTERIKA (někdy se říká a píše EZOTERIKA) značí vědění ( povětšinou duchovní) určené pro užší okruh zasvěcených (nebo jednodušeji – seznámených a chápajících) zájemců nebo aktivity takovým užším okruhem praktikantů realizované.
Duchovní záležitosti (pomineme-li pámbíčkářské papouškování) jsou ze svého principu značně individuální a tak jsou opravdu určené pro „otevřené hlavy“ a jedince, vnímající, že člověk není jen fyzické tělo, ale zároveň i duše, mysl a vědomí. Cílem prodejny je pak poskytnout prostor a potřeby pro nalezení své individuální cesty životem ve všech těchto úrovních.

Solidní vysvětlení je i na Wikipedii – http://cs.wikipedia.org/wiki/Esoterismus.

MYSTIKA značí projevy božství v životě, které nás mohou potkávat a o které se v určitém bodě svého vývoje začne každá lidská bytost zajímat – tedy o jevy vycházející z existence dalších (než na hmotě založených) úrovních každé bytosti.

Širší popis je také na Wikipedii – http://cs.wikipedia.org/wiki/Mystika.

Souhrnně tedy – prodejna je založena za účelem podpory široce různých duchovních aktivit – tedy aktivit více či méně známých – od astrologie, přes angelologii, jógu, védské praktiky, hermetismus, hinduismus, budhismus, feng-shuei až po keltské pohanství a rastafariánství. Prodejna nabízí potřeby k výkonu praxe těchto duchovních oblastí – aromaterapie, meditace, poznání (džňána), vegetariánství (ahimsa),  symbolismus, používání energetických vlastností drahých kamenů, prostorových zářičů atd..

Komentáře jsou vypnuty.