Himalájská sůl

himalajska-sul-300x224 Přírodní Himalájská sůl

Sůl je těžená z nejstarších přírodních zdrojů na planetě, z jihozápadní oblasti Himalájí v Pakistánu. Tato sůl je jedna z nejzdravějších a energeticky nejbohatších solí. Přírodní drcená Himalájská sůl je vhodná jak pro přípravu jídla, tak do koupele.

Z této soli se vyrábějí také solná mýdla, solné lampy, solné cihly pro solné jeskyně, solné kameny pro sauny, ale také se dodává v drcené formě jako dekorační.

Dle výzkumů se tato sůl skládá ze stejných 84 prvků, ze kterých se skládá lidské tělo. V ryze přírodní, hrubé  podobě se soli obecně říká Halit – chemický vzorec NaCl a je krychlový minerál. Název je složený z řeckých slov halos – slaný a lithos – kámen. Český název halitu je sůl kamenná.

Solné mýdlo

Je přírodní, ručně opracovaný kus Himalájské soli, bez chemických přísad. Solné mýdlo má desinfekční účinky. Minerály obsažené v solném mýdle působí příznivě a blahodárně na pokožku a pomáhají ji vitalizovat. Lze používat i na ztvrdlou kůži na chodidlech, kterou pomáhá odstraňovat.

Himalájská sůl do koupele

Přínos solné koupele spočívá v prokrvení kůže, vyplavení toxických látek z tkání, při revmatických potížích, přináší pocit uvolnění, posiluje organizmus a pomáhá udržovat přirozenou vlkost a PH pokožky. Do vany přidejte 2-3 lžíce (i více, podle množství vody) Himalájské soli. Pokud chcete dosáhnout osmózového efektu, kdy se začnou z těla vylučovat škodlivé látky zyvšte si koncentraci soli na vyšší poměr. 1kg soli na 100 litrů vody. Díky této koncentraci lze osmózového efektu doáhnout stejně jako u moře, kde je koncentrace soli větší než v lidském těle, čímž dochází k vylu
čování škodlivých látek z Vašeho těla. Doporučuje se také sůl z mrtvého moře. Solná koupel by neměla trvat déle než 20 minut. Po koupeli je dobré si odpočinout nebo jít spát. Himalájskou sůl lze promíchat s éterickými oleji. Solné koupele by neměli podstupovat lidé, kteří mají vysoký tlak, záněty žil nebo mají náchylnost k embóliím.

Solné obklady

Z Himalájské soli se dají dělat i teplé obklady. Sůl je potřeba na sucho ohřát. Poté, ideálně v plátěném nebo bavlněném pytlíku přiložíte na potřebné místo. dejte pozor aby jste se nespálili. Při problémech s průduškami můžete teplý solný obklad přiložit na hrudník. Lze použít samozřejmě i na problémy s močovýcm měchýřem, přikládat na klouby, krční páteř, při problémech se štítnou žlázou (přímo na krk) apod. Solný obklad ponecháme na místě 20 – 30 minut. Při velkých bolestech kloubů 40 – 60minut.Výhodou je, že sůl můžete ohřívat opakovaně, použití je vhodné i pro malé děti (nesmí pálit!) je vždy lepší aby měl solný obklad každý svůj. Jednou za čas, zhruba 1x ročně, v případě častějšícho použití nebo při závažnějších problémech dříve. (1 měsíc). Sůl použitou jako obklad vyhoďte.

Hality

Hality se již tisíce let používají při léčení. Zahřáté se přikládají na nemocná či bolavá místa. Halit může být téké jako osobní kámen, terý budete nosit při sobě nebo si jej můžete dát pod polštář.
Z Himalájské soli lze také připravovat solanku, která se používá při léčebných kůrách.

Solné lampy

Solná lampa z Himalájské soli je přírodní ionizátor, který uvolňuje negativní ionty. Účinek zvýšíte zahřátím čajovou svíčkou nebo žárovkou uvnitř solné lampičky. Vyberte si však solnou lampu velikosti přiměřené velikosti prostory, kterou chcete ionty aktivovat – k dispozici jsou svíčkové kameny ve dvou velikostech – 0,7 a 1,0 kg a žárovkové lampy ve velikostech třech 2,5 + 4 + 7,5 kg. Uvedené hmotnosti jsou orientační.

 

 

 

 

 

 

Komentáře jsou vypnuty.