Indické speciality – koření, basmati rýže, dály, pickles, chutney …

V prodejně Galadriel můžete zakoupit i leccos pro smyslu chuťový.

S esoterickým náhledem na bytí – a tedy i zdejším prodejním sortimentem – souvisí i jiné vnímání věcí, které je přijímáno jako potrava (stavební kámen nejen těla, ale i vědomí a mysli). Tudíž prodejce nabízí zájemcům osvědčené a osobně vyzkoušené vegetariánské potraviny, dovážené z Indie a Srí Lanky.

Jsou to papadamy (luštěninové placky s/bez příchutí, které se smaží na oleji a pak jsou výborným křupavým doplňkem k jiným jídlům), čatný (chutney = kořeněné omáčky z ovoce jako příloha k jídlům)  a pikls (pickles = nakládaná kořeněná zelenina k jídlům, zejména ke smaženým), oboje jako taková pikantní exotická varianta na v čechách klasické přílohy – kečup, majonézu nebo hořčici. Dále se zde nabízí v několika variantách namkín (pikantní pamlsek místo brambůrků či buráků), koření a masaly (masala = směsi koření) pro ochucení polévek, omáček, salátů, zeleniny či lecčehos dalšího a  pasty (cca 10 druhů),  které slouží jako základní ochucovací prostředek do omáček či zeleniny a přidávají se již při vaření (jde o opravdu exotické většinou nepoznané, nikoliv však divné chuti). Pro mlsaly jsou v nabídce zákusky soan papdi (křehká nepopsatelnost – něco mezi řeckou sezamovou chalvou a cukrovou vatou) , besan laddu (sladké kuličky z cizrnové mouky), gulab jamun (kuličky panýru, máčené v sirupu) a další.

Dalšími produkty k zakoupení jsou výborná (oproti supermarketům pravá) rýže Basmati z Himalájí, různé druhy luštěnin (cizrna světlá a tmavá, urad dal, moong dal, arhar dal). Zlatým hřebem nabídky pak je zázvorová limonáda velmi výrazné a sladké chuti k použití nejen chlazená – a to od dvou výrobců.

Všechny tyto produkty jsou zařazeny do sortimentu také proto, že s nimi prodejce má vlastní letité zkušenosti ve své kuchyni a shledává je jako nezbytné :-).

… Prostě přijďte obhlédnout a třeba i zakoupit – nebo můžete využít občasných ochutnávek tohoto sortimentu.

Komentáře jsou vypnuty.